Choď na obsah Choď na menu
 


Vítame vás na stránke Šachového klubu Organizácie muskulárnych dystrofikov v Slovenskej Republike

mj.k.2.jpg

Viac o OMD v SR sa môžte dozvedieť tu

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

preview.jpg

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Autodoc.sk

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

1. Memoriál Jožka Kráľa, 13.ročník šachového turnaja,

    DUCHONKA - Topolčany, 8. - 15.7.2018

 

2.  M ČR v šachu TP mužov a žien, Horní Bečva -  Beskydy,

      v  termíne 2. - 10.9.2018

 

3. World Team Championship for Disabled, Dráždany, 15. - 21.10. 2018

                                             ..::propozície::.

 

 

 

                 PRAHA 18. IPCA 2018 World Championship

                    cropped-cropped-knight-chess-2.jpg

                           >>chess-results<<

 

 

Pořadí po 9 kole!

Poř. St.č.     Jméno FED Rtg Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 1   IM Yarmonov Igor UKR 2352 7,5 41,5 434,0 6
2 3   IM Gurbanov Andrei ISR 2335 7,0 40,0 429,0 5
3 5     Nowak Lukasz POL 2293 6,5 41,0 420,0 6
4 6   IM Scerbin Dmitrij RUS 2263 6,5 36,5 420,0 5
5 7   IM Babula Milan CZE 2226 6,5 36,0 421,5 4
6 10     Tersinsev Andrey RUS 2178 6,0 38,5 417,5 5
7 17     Navratil Robert AUT 2092 6,0 32,5 397,5 4
8 13     Palin Denis RUS 2140 6,0 30,5 377,5 4
9 11     Glazar Domagoj CRO 2168 6,0 30,5 375,5 5
10 19   FM Valenta Vit CZE 2039 5,5 39,5 428,5 5
11 2   IM Obodchuk Andrei RUS 2336 5,5 39,0 406,0 4
12 14   IM Shashikant Kutwal IND 2133 5,5 38,0 413,0 4
13 12     Tebenkov Vladislav RUS 2152 5,5 38,0 407,0 4
14 8   FM Mukha Nikolay UKR 2201 5,5 37,0 395,0 5
15 24     Denisov Denis RUS 2003 5,5 36,5 391,0 5
16 27     Hanus Michal CZE 1976 5,5 30,0 355,0 5
17 22     Jurkiewicz Krzysztof POL 2010 5,5 29,0 369,0 5
18 26     Reznicek Marcel CZE 1984 5,0 38,5 373,0 2
19 33     Gerasimova Svetlana RUS 1913 5,0 35,5 385,5 3
20 9     Wielecki Zygmunt POL 2189 5,0 35,0 408,5 3
21 4   FM Soltanov Serik KAZ 2293 5,0 34,5 374,5 4
22 16     Kozhabekov Adilkhan KAZ 2102 5,0 32,0 377,0 4
23 20     Lipilin Ilia RUS 2026 5,0 31,5 384,0 4
24 18     Linqvist Grels FIN 2042 5,0 31,0 359,5 4
25 36     Sovetov Oleksandr UKR 1859 4,5 36,5 390,5 3
26 44     Tocklin Tomi FIN 1798 4,5 35,5 365,5 1
27 39   WIM Melnik Galina RUS 1834 4,5 35,0 373,0 4
28 38     Alekseev Mikhail RUS 1846 4,5 35,0 371,5 4
29 50     Petrov Maksim RUS 1730 4,5 33,0 364,0 2
30 25   WIM Jennitha Anto K. IND 2000 4,5 32,5 361,5 3
31 15     Tsapalin Sergey RUS 2114 4,5 32,0 385,0 2
32 21     Zavarsky Juraj SVK 2017 4,5 32,0 379,5 2
33 23     Kozicz Andrzej POL 2004 4,5 30,5 366,5 3
34 35     Kocur Valter CZE 1903 4,5 30,5 342,0 3
35 34     Lizner Milan CZE 1912 4,5 30,0 365,0 4
36 48     Travnicek Jaroslav CZE 1758 4,5 27,5 355,5 3
37 54   CM Samarth J Rao IND 1596 4,5 25,5 341,0 4
38 32     Smolin Stefan GER 1915 4,0 33,5 353,5 4
39 45     Haderka Karel CZE 1794 4,0 32,0 360,0 3
40 30     Nyvlt Otto CZE 1925 4,0 31,5 366,5 2
41 49   WFM Dorozhkina Mariya RUS 1749 4,0 28,0 299,0 2
42 47     Kouba Petr CZE 1759 4,0 22,0 287,5 2
43 37   WFM Aleksandrova Aleksandra ISR 1852 3,5 31,0 344,5 3
44 28     Pronin Vladimir RUS 1941 3,5 30,0 335,0 2
45 42     Bainhofner Jiri CZE 1812 3,5 29,0 313,5 3
46 31     Belak Stefan SVK 1916 3,5 28,5 337,5 2
47 53     Shchukina Ekaterina RUS 1643 3,5 28,0 329,5 3
48 51     Bola Zygmunt POL 1703 3,5 24,0 283,0 1
49 56     Frumin Rebeka ISR 1361 3,5 22,5 312,0 2
50 43     Mikulencak Jan CZE 1812 3,0 28,5 338,0 3
51 58     Sovietova Kateryna UKR 0 3,0 26,5 301,0 1
52 41     Strnad Pavel CZE 1827 3,0 25,0 329,5 2
53 40     Strakos Jiri CZE 1831 2,5 29,0 325,5 2
54 52     Pilimon Zbigniew POL 1671 2,5 24,0 247,0 1
55 57     Vanek Jakub CZE 1026 2,0 25,0 291,5 0
56 46     Slezak Petr CZE 1767 2,0 22,0 274,0 0
57 55     Mikulencakova Jana CZE 1404 2,0 20,5 289,5 0
58 29     Holovcak Jiri CZE 1926 0,0 21,0 33,5

0

Nowak Lukasz POL 2293

nowak-lukasz.jpgipca01.jpgeui-edu-ms-ipca-2018.jpg

 

M ČR v šachu TP mužov a žien, Horní Bečva - Beskydy 2.9. - 10.9.2018

2. 9. 2018

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooMezinárodní MČR v šachu TP mužů a žen 2018

Vážení šachoví přátele, kamarádi,

 

dovolte mi, bych vás tímto jménem pořadatele pozvala i v letošním roce na Mezinárodní MČR v šachu  tělesně postižených mužů a žen 2018. Turnaj se uskuteční opět v Horní Bečvě v hotelu DUO od neděle 2.9. do pondělí 10.9. V tomto termínu bývá na horách v Beskydech slunečno a věřím, že letos tomu nebude jinak.  Stejně jako v minulých ročnících se snažíme zajistit finanční prostředky aby byl pobyt cenově dostupnější. Zda budeme úspěšní a náš turnaj bude vybrán k podpoře se dovíme opravdu až těsně před turnajem.  V tuto chvíli tedy nemůžeme garantovat výši příspěvku na pobyt pro vás. V každém případě poskytnut bude, ale opravdu nevíme zda to bude jeden, dva nebo tři tisíce. 

 

V rámci turnaje se uskuteční společenský večírek, šachově nás obohatí opět IM Ivan Hausner. V případě zájmu se uskuteční turnaj v bleskovém šachu nebo grilování na terase když počasí dovolí. Využít můžete také bazén (přístupný i pro vozíčkáře), saunu či posilovnu pro více zdatné. 

 

Po zaslání přihlášky bude ubytování emailem potvrzeno. Pokud se tak nestane tak mě kontaktujte.  Vzhledem k tomu, že hotel požaduje storno poplatky přistupujte prosím k přihlášení zodpovědně a pokud budete vědět, že se účastnit nemůžete, informujte mě co nejdříve

 

Mějte krásné léto, těšíme se na vás v Beskydech. Samozřejmě připomínky a přání jsou vítány. Účastníkům MS v Praze přejeme hodně štěstí v posledním kole.

 

Za pořadatelský tým Irena Badačová



--
Irena Badačová, statutární zástupce
Rehabilitačně sportovní centrum, TJ Respekt, z.s.
Martinská čtvrť 1135
744 01 Frenštát pod Radhoštěm
IČO: 62331001

tel.: 722 902 812
https://www.tjrespekt.cz/

 

18.th IPCA World Individual Chees Championship 2018 Czech Republic / Prague, 21st – 30th June 2018

21. 6. 2018

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo  18. Majstrovstvá Sveta Jednotlivcov v šachu 2018

               Česko / Praha, 21. - 30. jún 2018

                ..::propozície::..  ..::výsledky::..

 

 

39. Majstrovstvá SR v šachu TPaV 31.5. - 3.6.2018

31. 5. 2018

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo  39. Majstrovstvá SR v šachu TPaV 31.5. - 3.6.2018 Handlová

                         ..::propozície::.. ..::výsledky::..

 

Šarišská Šachová Šou - ZOM Prešov 2018

1. 5. 2018

OMD Dystro Ope-net 2018 - výherné poháre

18. 4. 2018

01_2.jpg

Milí šachisti, predstavujem vám výherné poháre pre výhercov tohtoročného OMD Dystro Ope-netu, v kategóriách:

Non Dystro, Women, Dystro.

 
Celý príspevok | Rubrika: OMD Dystro Ope-net 2018 | Fotografie: OMD Dystro Ope-net 2018 | Komentáre: 0

Jarný Memoriál Erika Britaina - VI. ročník jarného turnaja dystro rapid 2018

14. 4. 2018

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo     Memoriál Erika Britana internetový Dystro Rapid Turnaj

                           Playok.com 14.4. 2018 o 14:00

..::propozície::..  ..::plagát::..  ..::výsledky::.. ..::propositions::..

 

Ceny pre víťazov turnaja 2018

20. 3. 2018

V 9. ročníku šachového turnaja OMD Dystro Ope-net budú víťazi obdarovaní nasledovnými cenami:

Kategória Dystro:

1. miesto: 35€ + víťazný pohár

2. miesto: 25€

3. miesto: 15€

Kategória Non-Dystro:

1. miesto: 35€ + víťazný pohár

2. miesto: 25€

3. miesto: 15€

Kategória Ženy:

1. miesto: 20€ + víťazný pohár

Kategória Krajina:

1. miesto - najlepší 3 hráči danej krajiny: 30€ (10€ pre každého hráča)

Fotky víťazných pohárov zverejníme čoskoro.

 

OMD Dystro Ope-Net 2018 - Výsledky

20. 3. 2018

Milí šachisti,

turnaj OMD Dystro Ope-Net 2018 sa skončil. Víťazi turnaja sú:

Celkový víťaz turnaja:

1. Samarth J Rao, India (7,5)

Kategória Dystro:

1. miesto: Riccardo Vinciguerra, Italy (7)

2. miesto: Dariusz Kustra, Poland (6)

3. miesto: Georges Vasquez, France (5,5, Bhlz 48)

Kategória Non Dystro:

1. Samarth J Rao, India (7,5)

2. Pamarthi Audietya Aazadh, India (7, Bhlz 50,5)

3. Maxim Marievsky, Rusia (7, Bhlz 50)

Najlepšia žena:

1. Hanaa Mohamed Almatari, Yemen (5,5, Bhlz 45)

Najlepšie tímy (body prvých 3 hráčov krajiny spolu):

1. India (21)

2. Yemen (17,5)

3. Poland (17)

Podrobné výsledky a možnosť prehrať si všetky partie jednotlivé zápasy.

Víťazom gratulujem a ďakujem všetkým hráčom za skvelý turnaj.

Zoznam víťazných cien nájdete v príspevku Ceny pre víťazov turnaja 2018.

Ondrej Bašták Ďurán, rozhodca

Poteší ma, ak tu necháte svoj komentár k turnaju.

 

9. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

12. 3. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 9. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 8. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Riccardo Vinciguerra (6,5; Bhlz 45), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 31,25), 3. Samarth J Rao (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 30,75).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (6,5), 2. Georges Vasquez (5,5; Bhlz 36), 3. Mojca Susec (5,5; Bhlz 33).

Non Dystro: 1.  Pamarthi Audietya Aazadh (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 31,25), 2. Samarth J Rao (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 30,75) 3. Henry Lopez (6,5; Bhlz 39).

Ženy: 1. Mojca Susec (5,5), 2. Hanaa Mohamed Almatari (4,5 ; Bhlz 35,5), 3. Erika Kostova (4,5; Bhlz 26,5).

V poradí krajín:

1. India (18,5), 2. Jemen (16), 3. Poľsko (15).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 8. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

8. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

6. 3. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 8. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 7. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Henry Lopez (6; Bhlz 29,5), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6; Bhlz 28), 3. Riccardo Vinciguerra (5,5 ; Bhlz 34,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (5,5; Bhlz 16,5), 2. Mojca Susec (5), 3. Georges Vasquez (4,5; Bhlz 28,5).

Non Dystro: 1. Henry Lopez (6; Bhlz 29,5), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6; Bhlz 28), 3. Glazar Domagoj (5,5 ; Bhlz 33).

Ženy: 1. Mojca Susec (5), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3,5 ; Bhlz 27,5), 3. Erika Kostova (3,5; Bhlz 18).

V poradí krajín:

1. India (17), 2. Jemen (14,5), 3. Slovinsko (12,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 7. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

Diskusia

6. 3. 2018

Milí hráči,

v tomto príspevku môžete voľne diskutovať o veciach týkajúcich sa turnaja - riešenie problémov, pomoc spoluhráčom, návrhy na zlepšenie atď.

DISKUSIA

 
Celý príspevok | Rubrika: OMD Dystro Ope-net INFO | Komentáre: 10

7. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

26. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 7. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 6. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (5,5; Bhlz 24,5), 2. Henry Lopez (5,5; Bhlz 21,5), 3. Riccardo Vinciguerra (5 ; Bhlz 24).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (5; Bhlz 16,5), 2. Georges Vasquez (4,5), 3. Dariusz Kustra (4; Bhlz 20,5, SBgr 12,75).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (5,5; Bhlz 24,5), 2. Henry Lopez (5,5; Bhlz 21,5), 3. Samarth J Rao (5 ; Bhlz 21).

Ženy: 1. Mojca Susec (4), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3), 3. Daniela Eisewicht (2,5; Bhlz 16).

V poradí krajín:

1. India (14,5), 2. Poľsko (12), 3. Jemen (11,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 6. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

6. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

20. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 6. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 5. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (4,5; Bhlz 17,5), 2. Henry Lopez (4,5; Bhlz 13,5), 3. Maxim Marievsky (4 ; Bhlz 16,5; SBgr 12,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (4; Bhlz 16,5), 2. Marek Ardamica (4; Bhlz 13), 3. Mojca Susec (4; Bhlz 10).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (4,5; Bhlz 17,5), 2. Henry Lopez (4,5; Bhlz 13,5), 3. Maxim Marievsky (4 ; Bhlz 16,5; SBgr 12,5).

Ženy: 1. Mojca Susec (4), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3), 3. Daniela Eisewicht (2; Bhlz 13).

V poradí krajín:

1. India (12), 2. Slovinsko (11), 3. Jemen (10,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 5. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

Náš dobrý kamarát, Janko Bodžár z Piešťan

16. 2. 2018

bez_nazvu.png  So zármutkom v srdci Vám oznamujeme, že dňa 16.2.2018 nás navždy opustil náš kamarát a dlhoročný člen Janko Bodžár z Piešťan.

Janči, tak sme mu všetci zvykli hovoriť bol náš kamarát a skvelý človek. Pravidelne sa zapájal do rôznych aktivít OMD v SR. Každoročne organizoval zbierku Belasý motýľ v Piešťanoch. Pamätáme si ho tiež, ako prišiel podporiť akciu Silné svaly Juraja Barbariča, či koncert Belasého motýľa v Bratislave, či Piešťanoch. Tak tiež bol dlhoročným predsedom Zväzu invalidov v Piešťanoch. Áno, takéhoto zanieteného človeka sme mali v Jankovi.

 

Vo svojom voľnom čase sa venoval šachu a zúčastňoval sa na šachových turnajoch, ktoré organizoval Šachový klub Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, či Majstrovský prebor, Memoriál Jožka Kráľa a tiež sa rád zapájal do šachových turnajov na internete. Bol silným, logicky uvažujúcim hráčom, ktorý obsadzoval na turnajoch popredné priečky.

 

Janči zostane pre nás veľkým bojovníkom života, že aj napriek svojmu ťažkému telesnému postihnutiu viedol aktívny život a navyše sa ho snažil organizovať aj svojmu okoliu.

 

Česť jeho pamiatke. Janči budeš nám chýbať.

 

Zároveň vyjadrujeme celej smútiacej rodine úprimnú sústrasť.

 

Jeho OMDáci!

 

5. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

13. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 5. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 4. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (4; Bhlz 9,5), 2. Henry Lopez (4; Bhlz 9), 3. Riccardo Vinciguerra (3,5 ; Bhlz 10,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (3,5), 2. Marek Ardamica (3; Bhlz 9), 3. Rados Keravica (3; Bhlz 8,5).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (4; Bhlz 9,5), 2. Henry Lopez (4; Bhlz 9), 3. Maxim Marievsky (3,5; Bhlz 10).

Ženy: 1. Hanaa Mohamed Almatari (2; Bhlz 9,5), 2. Daniela Schneider (2; Bhlz 9), 3. Daniela Eisewicht (2; Bhlz 8,5).

V poradí krajín:

1. India (9,5), 2. Jemen (8,5), 3. Slovensko (8,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 4. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja