Choď na obsah Choď na menu
 


Archív

Prispevky, ktoré sa našli

Časové pásma

15. 1. 2018

casove-pasma_openet2018.jpg

Milí šachisti,

pri dohadovaní termínov partie je dôležité si uvedomiť, že môžete hrať s hráčom, ktorý sa nachádza v inom časovom pásme. V príspevku uvádzame časové pásma zúčastnených hráčov v tabuľke aj na mapke.

Dôležité je si uvedomiť, že časom voči ktorému sa vzťahujú iné časové pásma je pre náš turnaj Central European Time (CET).

 

1. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

16. 1. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 1. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

Prajem veľa šťastia,

OBD

rozhodca turnaja

 

Tlačová správa k otvoreniu turnaja

16. 1. 2018

V príspevku nájdete tlačovú správu k otvoreniu turnaja.
 

 

2. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

22. 1. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 2. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

Prajem veľa šťastia,

OBD

rozhodca turnaja

 

3. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

29. 1. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 3. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 2. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Riccardo Vinciguerra (2), 2. Glazar Domagoj (2), 3. Maxim Marievsky (2).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (2), 2. Niko Cizek (2), 3. Rados Keravica (2).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (2), 2. Maxim Marievsky (2), 3. Suresh Agarwal (2).

Ženy: 1. Hanaa Mohamed Almatari (2), 2. Mojca Susec (1), 3. Daniela Eisewicht (1).

V poradí krajín:

1. India (6), 2. Slovak Republic (5), 3. Yemen (5).

 

Gratulujem hráčom k výhram v 2. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

Viete, že....?

30. 1. 2018

Viete, že:

1. Odohraté partie si môžete prehrať, keď kliknete na ikonu pawn_white.pngbielej šachovej figúrky v riadku napravo od výsledku partie.

 

2. Na stránke Komunikačného portálu sa termín partie zobrazí hneď ako sa na ňom hráči dohodnú?

Keď by ste chceli sledovať priebeh partie on-line, prihlásite sa v čase, ktorí si hráči dohodli na www.playok.com, a sadnete si za ich stôl.

 

4. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

5. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 4. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 3. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (3; Bhlz 5), 2. Maxim Marievsky (3; Bhlz 4,5), 3. Henry Lopez  spolu s Gabriel Przepiora a Samarth J Rao (3; Bhlz 4).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Marek Ardamica (3), 2. Riccardo Vinciguerra (2,5; Bhlz 6,5), 3. Marcel Dirnbach (2,5; Bhlz 3,5).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (3; Bhlz 5), 2. Maxim Marievsky (3; Bhlz 4,5), 3. Henry Lopez  spolu s Gabriel Przepiora a Samarth J Rao (3; Bhlz 4).

Ženy: 1. Hanaa Mohamed Almatari (2; Bhlz 6), 2. Daniela Schneider (2; Bhlz 3), 3. Nikola Konkolova (1,5).

V poradí krajín:

1. Slovak Republic (7,5), 2. India (7), 3. Poland (6,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram v 3. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

5. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

13. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 5. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 4. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (4; Bhlz 9,5), 2. Henry Lopez (4; Bhlz 9), 3. Riccardo Vinciguerra (3,5 ; Bhlz 10,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (3,5), 2. Marek Ardamica (3; Bhlz 9), 3. Rados Keravica (3; Bhlz 8,5).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (4; Bhlz 9,5), 2. Henry Lopez (4; Bhlz 9), 3. Maxim Marievsky (3,5; Bhlz 10).

Ženy: 1. Hanaa Mohamed Almatari (2; Bhlz 9,5), 2. Daniela Schneider (2; Bhlz 9), 3. Daniela Eisewicht (2; Bhlz 8,5).

V poradí krajín:

1. India (9,5), 2. Jemen (8,5), 3. Slovensko (8,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 4. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

Náš dobrý kamarát, Janko Bodžár z Piešťan

16. 2. 2018

bez_nazvu.png  So zármutkom v srdci Vám oznamujeme, že dňa 16.2.2018 nás navždy opustil náš kamarát a dlhoročný člen Janko Bodžár z Piešťan.

Janči, tak sme mu všetci zvykli hovoriť bol náš kamarát a skvelý človek. Pravidelne sa zapájal do rôznych aktivít OMD v SR. Každoročne organizoval zbierku Belasý motýľ v Piešťanoch. Pamätáme si ho tiež, ako prišiel podporiť akciu Silné svaly Juraja Barbariča, či koncert Belasého motýľa v Bratislave, či Piešťanoch. Tak tiež bol dlhoročným predsedom Zväzu invalidov v Piešťanoch. Áno, takéhoto zanieteného človeka sme mali v Jankovi.

 

Vo svojom voľnom čase sa venoval šachu a zúčastňoval sa na šachových turnajoch, ktoré organizoval Šachový klub Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, či Majstrovský prebor, Memoriál Jožka Kráľa a tiež sa rád zapájal do šachových turnajov na internete. Bol silným, logicky uvažujúcim hráčom, ktorý obsadzoval na turnajoch popredné priečky.

 

Janči zostane pre nás veľkým bojovníkom života, že aj napriek svojmu ťažkému telesnému postihnutiu viedol aktívny život a navyše sa ho snažil organizovať aj svojmu okoliu.

 

Česť jeho pamiatke. Janči budeš nám chýbať.

 

Zároveň vyjadrujeme celej smútiacej rodine úprimnú sústrasť.

 

Jeho OMDáci!

 

6. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

20. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 6. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 5. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (4,5; Bhlz 17,5), 2. Henry Lopez (4,5; Bhlz 13,5), 3. Maxim Marievsky (4 ; Bhlz 16,5; SBgr 12,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (4; Bhlz 16,5), 2. Marek Ardamica (4; Bhlz 13), 3. Mojca Susec (4; Bhlz 10).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (4,5; Bhlz 17,5), 2. Henry Lopez (4,5; Bhlz 13,5), 3. Maxim Marievsky (4 ; Bhlz 16,5; SBgr 12,5).

Ženy: 1. Mojca Susec (4), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3), 3. Daniela Eisewicht (2; Bhlz 13).

V poradí krajín:

1. India (12), 2. Slovinsko (11), 3. Jemen (10,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 5. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

7. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

26. 2. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 7. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 6. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Glazar Domagoj (5,5; Bhlz 24,5), 2. Henry Lopez (5,5; Bhlz 21,5), 3. Riccardo Vinciguerra (5 ; Bhlz 24).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (5; Bhlz 16,5), 2. Georges Vasquez (4,5), 3. Dariusz Kustra (4; Bhlz 20,5, SBgr 12,75).

Non Dystro: 1. Glazar Domagoj (5,5; Bhlz 24,5), 2. Henry Lopez (5,5; Bhlz 21,5), 3. Samarth J Rao (5 ; Bhlz 21).

Ženy: 1. Mojca Susec (4), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3), 3. Daniela Eisewicht (2,5; Bhlz 16).

V poradí krajín:

1. India (14,5), 2. Poľsko (12), 3. Jemen (11,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 6. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

Diskusia

6. 3. 2018

Milí hráči,

v tomto príspevku môžete voľne diskutovať o veciach týkajúcich sa turnaja - riešenie problémov, pomoc spoluhráčom, návrhy na zlepšenie atď.

DISKUSIA

 
Celý príspevok | Rubrika: OMD Dystro Ope-net INFO | Komentáre: 10

8. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

6. 3. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 8. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 7. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Henry Lopez (6; Bhlz 29,5), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6; Bhlz 28), 3. Riccardo Vinciguerra (5,5 ; Bhlz 34,5).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (5,5; Bhlz 16,5), 2. Mojca Susec (5), 3. Georges Vasquez (4,5; Bhlz 28,5).

Non Dystro: 1. Henry Lopez (6; Bhlz 29,5), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6; Bhlz 28), 3. Glazar Domagoj (5,5 ; Bhlz 33).

Ženy: 1. Mojca Susec (5), 2. Hanaa Mohamed Almatari (3,5 ; Bhlz 27,5), 3. Erika Kostova (3,5; Bhlz 18).

V poradí krajín:

1. India (17), 2. Jemen (14,5), 3. Slovinsko (12,5).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 7. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

9. kolo OMD Dystro Ope_net 2018 - rozpis zápasov

12. 3. 2018

Milí šachisti,

tu nájdete rozpis zápasov 9. kola turnaja.

Vyhľadajte si v rozpise svojho súpera, prihláste sa na Komunikačný portál turnaja a navrhnite súperovi termíny, v ktorých chcete partiu odohrať.

 

Po 8. kole sa na prvé miesta v tabuľke celkového poradia dostali títo hráči:    1. Riccardo Vinciguerra (6,5; Bhlz 45), 2.  Pamarthi Audietya Aazadh (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 31,25), 3. Samarth J Rao (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 30,75).

V jednotlivých kategóriách:

Dystro: 1. Riccardo Vinciguerra (6,5), 2. Georges Vasquez (5,5; Bhlz 36), 3. Mojca Susec (5,5; Bhlz 33).

Non Dystro: 1.  Pamarthi Audietya Aazadh (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 31,25), 2. Samarth J Rao (6,5; Bhlz 39,5, SBgr 30,75) 3. Henry Lopez (6,5; Bhlz 39).

Ženy: 1. Mojca Susec (5,5), 2. Hanaa Mohamed Almatari (4,5 ; Bhlz 35,5), 3. Erika Kostova (4,5; Bhlz 26,5).

V poradí krajín:

1. India (18,5), 2. Jemen (16), 3. Poľsko (15).

 

Gratulujem hráčom k výhram vo 8. kole a želám veľa šťastia v nasledujúcom.

OBD, rozhodca turnaja

 

OMD Dystro Ope-Net 2018 - Výsledky

20. 3. 2018

Milí šachisti,

turnaj OMD Dystro Ope-Net 2018 sa skončil. Víťazi turnaja sú:

Celkový víťaz turnaja:

1. Samarth J Rao, India (7,5)

Kategória Dystro:

1. miesto: Riccardo Vinciguerra, Italy (7)

2. miesto: Dariusz Kustra, Poland (6)

3. miesto: Georges Vasquez, France (5,5, Bhlz 48)

Kategória Non Dystro:

1. Samarth J Rao, India (7,5)

2. Pamarthi Audietya Aazadh, India (7, Bhlz 50,5)

3. Maxim Marievsky, Rusia (7, Bhlz 50)

Najlepšia žena:

1. Hanaa Mohamed Almatari, Yemen (5,5, Bhlz 45)

Najlepšie tímy (body prvých 3 hráčov krajiny spolu):

1. India (21)

2. Yemen (17,5)

3. Poland (17)

Podrobné výsledky a možnosť prehrať si všetky partie jednotlivé zápasy.

Víťazom gratulujem a ďakujem všetkým hráčom za skvelý turnaj.

Zoznam víťazných cien nájdete v príspevku Ceny pre víťazov turnaja 2018.

Ondrej Bašták Ďurán, rozhodca

Poteší ma, ak tu necháte svoj komentár k turnaju.

 

Ceny pre víťazov turnaja 2018

20. 3. 2018

V 9. ročníku šachového turnaja OMD Dystro Ope-net budú víťazi obdarovaní nasledovnými cenami:

Kategória Dystro:

1. miesto: 35€ + víťazný pohár

2. miesto: 25€

3. miesto: 15€

Kategória Non-Dystro:

1. miesto: 35€ + víťazný pohár

2. miesto: 25€

3. miesto: 15€

Kategória Ženy:

1. miesto: 20€ + víťazný pohár

Kategória Krajina:

1. miesto - najlepší 3 hráči danej krajiny: 30€ (10€ pre každého hráča)

Fotky víťazných pohárov zverejníme čoskoro.

 

Jarný Memoriál Erika Britaina - VI. ročník jarného turnaja dystro rapid 2018

14. 4. 2018

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo     Memoriál Erika Britana internetový Dystro Rapid Turnaj

                           Playok.com 14.4. 2018 o 14:00

..::propozície::..  ..::plagát::..  ..::výsledky::.. ..::propositions::..

 

OMD Dystro Ope-net 2018 - výherné poháre

18. 4. 2018

01_2.jpg

Milí šachisti, predstavujem vám výherné poháre pre výhercov tohtoročného OMD Dystro Ope-netu, v kategóriách:

Non Dystro, Women, Dystro.

 
Celý príspevok | Rubrika: OMD Dystro Ope-net 2018 | Fotografie: OMD Dystro Ope-net 2018 | Komentáre: 0

Šarišská Šachová Šou - ZOM Prešov 2018

1. 5. 2018

39. Majstrovstvá SR v šachu TPaV 31.5. - 3.6.2018

31. 5. 2018

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo  39. Majstrovstvá SR v šachu TPaV 31.5. - 3.6.2018 Handlová

                         ..::propozície::.. ..::výsledky::..

 

Najdené zložky

 

OMD Dystro Ope-net 2018

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 7
Zložiek: 0

openet2013

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 26
Zložiek: 2

kolo2

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 0
Zložiek: 0

gif

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 26
Zložiek: 0

clanky

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 0
Zložiek: 0

omdopenet2014

Datum: 18. 4. 2018
Fotografií: 4
Zložiek: 0