Choď na obsah Choď na menu
 


14. 1. 2012

 

OMD Ope-net turnaj 2012

 

 

 

ope-net2012o3.jpg

 

                                                                            


       

..:: Aktuálne výsledky ::..

účastníci turnaja   profily 

                                                                 
       

1.kolo   2.kolo   3.kolo   4.kolo   5.kolo

6.kolo   7.kolo

8.kolo  9.kolo

o 3.miesto

 Prehľad výsledkov partií po 9.kole

 

Ceny pre účastníkov turnaja:

1. cena: drevená šachovnica (viď priložený obrázok) + časopis Ozvena č.1/2012  + básnická zbierka autora Ondreja Baštáka Ďurána + diplom

2. cena: parfum (dámsky alebo pánsky) + časopis Ozvena č.1/2012 + básnická zbierka autora Ondreja Baštáka Ďurána + diplom

3. cena: parfum (dámsky alebo pánsky) + časopis Ozvena č.1/2012 + básnická zbierka autora Ondreja Baštáka Ďurána + diplom

4. cena: parfum (dámsky alebo pánsky) + ručne urobené veľkonočné vajíčko od Lydky Lazovej  + časopis Ozvena č.1/2012 + diplom

5. cena: 2x 10€ poukážka do internetového kníhkupectva + časopis Ozvena č.1/2012 + ručne urobené veľkonočné vajíčko od Lydky Lazovej + diplom

6. – 10. cena: 1x 10€ poukážka do internetového kníhkupectva + časopis Ozvena č.1/2012 + ručne urobené veľkonočné vajíčko od Lydky Lazovej + diplom

11. – 15. cena: Pero s logo OMDvSR + časopis Ozvena č.1/2012 + diplom

16. – 22. cena: časopis Ozvena č.1/2012 + diplom

                                                                                          

 


 

                                                               

                                        ..:: tlačová správa ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ďakujem všetkým:-)

(Maťo G., 24. 3. 2012 20:04)

Ďakujem všetkým za pozitívne hodnotenie turnaja.A takisto Nike prajem veľa úspechov nielen v šachu,cenu si určite zaslúžiš,a všetkým zúčastneným všetko dobré.
Uvidíme ako bude,ja by som bol za,aby sa hralo viac online turnajov v jednom roku.Tento Openet bude taky novoročný.Ono sa môže stať že aj na prvom mieste bude rovný počet bodov,a tie-break partia by mohla byt aj s bielymi aj s čiernymi.príp potom 15min ak sa nerozhodne.Hlavne by som chcel nech si dobre zahráte.Myslím si že v prvej desiatke ani niet slabého hráča a ďalším sa možno tak nedarilo.Majte sa pekne

Poděkování

(Honza, 24. 3. 2012 14:25)

Ahojte všichni účastníci právě ukončeného turnaje. Chci tímto poděkovat organizátorům a sponzorům tohoto zajímavého internetového turnaje, který naznačuje nové zajímavé možnosti pro pořádání takovýchto "NET"turnajů. Jsem mile překvapen že se mi podařilo obhájit loňské prvenství ale letos to bylo opravdu těžké, vidím že na Slovensku soupeři nezaháleli a poctivě se připravili. Ještě jednou díky za zajímavé partie a těším se na další ročník. S pozdravem Honza

Poďakovanie + žiadosť

(Nika, 24. 3. 2012 12:45)

Hrávam na "Kurníku" šach v podstate každý deň, ale zahrať si v takto organizovanom turnaji bolo pre mňa úžasné. Nervozita, tréma, šťastie, aj hnevanie sa sama na seba to bolo niečo čo v partiách na Kurníku nepoznám. Ďakujem organizátorom za tento turnaj. Netrpezlivo budem čakať, kedy bude možnosť prihlásiť sa do podobného turnaja. Určite sa prihlásim! Rozhodcovi sa ospravedlňujem, ak som mu prirobila prácu, ale ja som sa s "rostrelom" pri švajčiarskom systéme ešte nestretla. Je predsa rozdiel vyhrať prvých 6 kôl, dostať sa do kotla najlepších a prehrať, ako prehrať prvé kola a v posledných sa na 6 bodov dostať zospodu so slabšími hráčmi. Samozrejme toto dávam len ako vzor, ktorý môže nastať! Ďakujem všetkým mojim spoluhráčom za fér hru. Ďakujem paní
Janke a Kral-ovi 444 za výzvy i keď som ich nepočúvla. Na ostatných sa veľmi teším v ďalších turnajoch.
Tak ako som pred pád dňami oznámila " Svoju vecnú cenu z tohto turnaja oficiálne darujem, poslednému hráčovi v turnaji." Prosím usporiadateľa turnaja keď bude rozposielať ceny aby tak urobil. Ďakujem Vám všetkým!
PS. Vo štvrtok tento týždeň som bola v Prešove na Šarišskej šachovej šou, krásny turnaj a skončila som na 2. mieste. Mám radosť, akú prajem Vám všetkým! Nika

Ahojte Martin, Jožko a všetci organizátori, spoluhráči,

(Jana M., 24. 3. 2012 12:05)

ďakujem za usporiadanie turnaja; teraz po skončení si hovorím, aj škoda, že je koniec. Možme sa však tešiť o rok - snáď :-)
Urobili ste maximum, aby to fičalo, bohužiaľ, boli zádrhely, ale verím, že na budúce to bude lepšie a tiež, že Nika príde k rozumu a žiaden protest nepodá, nie je totiž na čo!
Nikto z nie je dokonalý, tiež si vstupujem do svedomia a nebudem toľko brblať a napomínať :-D
Díky aj spoluhráčom, vačšina ste boli veľmi fajn a pohodoví.
Majte sa fajn, všetko dobré do celého roka a do videnia nielen pri partii.

Ahojte

(Maťo G., 22. 3. 2012 10:03)

Turnaj je skončený.Na poradí sa nič nezmenilo ani po boji o 3.miesto,dakujem hráčom ktorí si mali možnosť ešte zahrať.Poradie bude určené podla ratingu.V budúcnosti sa budú hrať nadalej "rozstrel" partie ak bude rovný počet bodov na niektorej priečke do 3.miesta.Pripomienky k systému hry alebo návrhy na vylepšenie systému hry mi môžte zaslať mailom.Systém hry závisí predovšetkým od počtu hráčov podla môjho názoru.Čo sa týka hodnotenia partií niektoré som posudzoval individuálne.
Nemôžem uznať hráčovi remízu,ktorý ma problém s netom,a nevie si to dať do poriadku,na úkor druhého.Toleroval som opozdencov.V budúcnosti sa sprísnia podmienky,aj ked si myslím že všetci ste prístupovali zodpovedne,niektorí po napomenutí.Chcel by som,aby sa takýto turnaj hral v duchu fair-play.

Je pravda,

(Stanyk, 22. 3. 2012 6:38)

že rozhodčí turnaje v domění, že se jedná o PŘÁTELSKÝ turnaj přistupoval k jeho vedení poněkud benevolentně, za což se mu někteří hráči "odměnili" přehršlí problémů.
Nakonec ještě jako bonbónek vystoupení Niky a hrozba protestu! To už je úplné nepochopení statutu tohoto turnaje.
Já bych chtěl poděkovat organizátorům za snahu připravit pro nás pěkný turnaj a věřím, že si vezmou ponaučení do dlaší činnosti.
Také bych chtěl poděkovat těm hráčům, kteří přistupovali ke hře v rámci fair-play (z mých soupeřů to také nebyli všichni) a šlo jim především o hru a ne o ceny.

vystupenie z turnaja

(Nika, 21. 3. 2012 22:40)

Pretože sa nedodržali pravidla turnaja určené na začiatku turnaja a rozhodca ich meníl, ako chcel, vystupujem z turnaja! Najradšej by som podala riadný protest vôči tomu, ako turnaj od samého začiatku rozhodca viedol, ale neviem komu! Viťazom gratulujem!
Nika

Ahoj Nika,

(Jana M., 20. 3. 2012 8:53)

ešte som Ti chcela povedať, že rozhodnutia rozhodcu je treba rešpektovať, takže keď povie, že sa bude hrať takým sposobom o 3. či iné miesto ako rozhodol, tak nerob fóry a buď poslušná, hej?
Všetko dobré nielen pri hre!

Nika,

(Jana M., 19. 3. 2012 14:26)

ahoj, chcem Ťa len povzbudiť, aby si si zahrala súboj o 3. miesto. Zahrať si s niekým, kto má vyššie ELO može byť pre Teba poučenie a keď aj nevyhráš, možeš byť s hrou spokojná. Vieš, keď si hrala s Honzom, síce si vyhrala, ale to vďaka "pošmyknutiu myšky" a dáma ostala na mieste, kde nemala povodne byť :-)
Pekný deň!

Dobrý večer milí šachisti

(Maťo G., 18. 3. 2012 20:42)

Súboj o 3.miesto-partia Kalapoš - Kuchyňa sa odohrá v pondelok 19.3.2012 o 17:00 hodine,ak si to Nikola Konkoľová rozmyslí môže sa zapojiť do súboja.
Posledná partia 9.kola Burianek-Uporský,sa môže odohrať aj v nasledujúcich dňoch ak Adam nebude mať problém s netom.Do štvrtku večera,príp skôr ak budem mať pripojenie na internet v Ružomberku,bude skompletizovaná tabuľka.Prajem vám príjemný týždeň.

súboj o tretie miesto

(Maťo G., 17. 3. 2012 20:13)

Rozhodnutie Nikoly Konkoľovej rešpektujem,ak nenastúpi v partiách o 3.miesto,v súboji sa stretnú ďalší dvaja uvedení hráči,ktorí súhlasili.Propozície turnaja sa udávajú od dalších miest v poradí po playoff podľa ratingu,aj ked si myslím ze min jeden hráč ma neplatný ELOrating.Buchholz systém je taktiež kritizovaný systém kde sa započitava súčet bodov všetkých súperov vrátane najlepšieho a najhoršieho.Toto je priateľský turnaj kde je pre každého česť a mal by byť zážitkom z hry ak postúpi vyššie zahrať si so silnejším hráčom,aj s vyšším ELO ratingom.

Re: súboj o tretie miesto

(Stanyk, 17. 3. 2012 20:32)

myslim, ze tento turnaj uz zaznamenal tolik zmatku a zmen (na vine vsak nejsou poradatele), ze ho nebudeme dale komplikovat a budeme postupovat podle Pravidel urcenych na zacatku turnaje.
Blahopreji Honzovi k zaslouzenemu vitezstvi a dekuji vsem mym souperum, kteri se mnou odehrali partie v duchu fair-play.
Usporadatelum dekuji za moznost zahrat si v tomto turnaji a preji jim v dalsich turnajich co nejmene podobnych problemu.
Preji Vam vsem mnoho peknych chvil pri sachu, zaslouzi si to nejen sach, ale i jeho vyznavaci.

Re: Re: súboj o tretie miesto

(Kral444, 17. 3. 2012 21:34)

Standa Kuchyna odohrajme tu nasu partiu pre divakov o 3 miesto prosim

odpoveď pre Nikolu

(Maťo G., 17. 3. 2012 18:18)

Ahoj Nikola,
keďže máme malý počet hráčov s ELO ratingom v turnaji ťažko určovat poradie len podľa daných kritérií na prvých troch miestach.Tie-break je bežná súčasť turnajov pri tak malom turnaji a zároveň je spestrením,a aby som nezabudol je spravodlivým riešením v boji o popredné umiestnenie.Ďakujem za porozumenie.

Re: odpoveď pre Nikolu

(Nika, 17. 3. 2012 19:28)

Podľa mňa je turnaj skončený po odohraní 9 kol. Hrať ďalšie partie v tomto turnaji, nebudem,lebo to nebolo napisane v propoziciach. Pre mňa není spestrenie turnaja hrať o umiestnenie ELO 1200 s hráčom ELO skoro 2000. Hrať nebudem! Oznamte to tým s kým som mala hrať!

pre Nikolu

(Kral444, 17. 3. 2012 19:33)

prosim ta nevzdavaj sa do predu mozme ho potrapit aj vyhrat nad nim. po skonceni partie si mozme vraviet:urobily sme vsetko co bolo nasich silach nezabudni na to

Re: pre Nikolu

(Nika, 17. 3. 2012 19:54)

Ja svoje partie nevzdávam!!! ja ich nebudem hrať, lebo to nebolo v propoziciach turnaja

partia

(Kral444, 17. 3. 2012 15:59)

prelomil som moju tradyciu vyhral SOM 9 kole a tak sa tesim na partiu Standa Kuchyna, Konkolova Nikola

Re: partia

(Nika Konkoľová, 17. 3. 2012 17:44)

Moc tomu nerozumiem, ale v propozíciach turnaja je:

1. Kritériá rozhodujúce o konečnom poradí :
1. skóre
2. aktuálny rating
3. Buchholz
4. Sonneborn Berger
5. lós

Ja sa na partiu s pánom Kuchyňom neteším, lebo viem že prehrám. Nemohlo by platiť poradie, tak ako skončilo v turnaji? Neviem či som skončila 3. alebo 6. Na turnajoch, kde som hrala, ktoré sa hrali Švajčarom sa nehrali žiadné ďalšie partie. Možete mi to vysvetliť?


Re: Re: partia

(Nika, 17. 3. 2012 18:11)

Zabudla som napísať, že šachy hrám, aby som mala radosť a našla si kamarátov. Nehrám ich pre ceny! Svojú vecnú cenu z tohoto turnaja oficiálne darujem, poslednému hračovi v turnají. Nech má radosť a pamiatku a nech hrá ešte dlho šachy. Ja si na pamiatku nechám diplom, časopis a krásny pocit, že som porazila víťaza.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »