Choď na obsah Choď na menu

Propozície

OMD Dystro Ope-net turnaj 2016

(propozície)

7. ročník medzinárodného internetového šachového turnaja pre ľudí so svalovou dystrofiou a s iným zdravotným postihnutím

1. Turnaj – základná charakteristika :
    1. otvorený, priateľský, nebodovaný turnaj
    2. účastníci – turnaja sa môžu zúčastniť len ľudia so svalovou dystrofiou a s iným zdravotným postihnutím
    3. bude zvlášť vyhlásená kategória „Dystro“. Je určená pre hráčov, ktorí majú svalovú dystrofiu, alebo iné nervo-svalové ochorenie. Poradie tejto kategórie sa určí na základe konečného poradia v celom turnaji.
  2. Organizátor : Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike – Šachový klub OMD v SR
  3. Rozhodca : Mgr. Ondrej Bašták Ďurán
  4. Miesto a čas :
    2. 19. 1. 2016 (začiatok 1.kola) – 20. 3. 2016 (koniec 9. kola)
    3. každé kolo začína v utorok a končí v nedeľu 24.00 hod.
  5. Hrací systém : Švajčiarsky systém na 9 kôl
  7. Tempo hry : 30 min
  8. Kritériá rozhodujúce o konečnom poradí :
    1. Skóre
    2. Vzájomná partia
    3. Buchholz (Súčet výsledných bodov hráčov, proti ktorým hráč hral.)
    4. Sonebor Berger (Ak hráč nad súperom vyhral do SB sa mu pripočíta počet bodov, ktoré súper v turnaji celkovo získal, ak s ním remizuje, priráta sa mu polovica, ak prehral, nezaráta sa mu nič.)
  1. Komunikačný portál

Komunikačný portál slúži na vzájomnú komunikáciu medzi hráčmi. Cez tento portál sa hráči zaregistrujú na turnaj a dohadujú si termíny odohratia partie v danom kole s vylosovaným súperom. Po odohratí partie nahlásia jej výsledok cez tento portál. Adresa komunikačného portálu je: www.sach.bashto.sk

1. Ceny:
    1. výherný pohár pre víťaza kategórie Dystro a Non-Dystro
    2. diplomy – zaslané cez e-mail
    3. vecné ceny
  2. Prihlášky do turnaja:
    1. hráči sa na turnaj prihlasujú cez Komunikačný portál
    2. uzávierka podania prihlášok na turnaj:    12. 1. 2016!

1. Ostatné informácie :

Ide o priateľský turnaj na medzinárodnej úrovni, ktorý nebude bodovaný, ktorého účelom je zatraktívniť šach pre komunitu hráčov s telesným postihnutím a nadviazanie nových kontaktov medzi šachistami.