Choď na obsah Choď na menu
 


Opustil nás Erik Britan

10. 3. 2015

erik_foto_3.jpg

Milí šachisti,

počas turnaja OMD Dystro Ope-net 2015 nás náhle opustil hráč Erik Britan.

Zomrel vo veku 39 rokov. Ešte v prvých kolách turnaja som si s ním ako rozhodca písal a bol plný života a záujmu o turnaj.

Podľa toho, čo som sa dopočul dostal zápal pľúc, bol hospitalizovaný a chorobe podľahol.

Je mi ľúto, že už nie je medzi nami. Osobne som ho nepoznal, len zo šachových podujatí, ktoré organizuje OMD v SR po internete. Myslím, že turnaja OMD Openet sa zúčastňoval od jeho zrodu každý rok.

Pred rokom vyšiel v Ozvene - časopoise vydávanom OMD v SR - rozhovor s Erikom. Tu si ho môžete prečítať: Rozhovor s Erikom Britanom (pfd)

Erik mal napriek svojmu ťažkému zdravotnému postihnutiu chuť do života, rád bojoval na šachovnici, ale verím tomu, že s rovnakým zápalom prekonával aj problémy, ktoré prinášal život.

V šachových turnajoch nám bude chýbať. Chýbať bude aj tým, ktorí ho poznali osobne a bližšie.

Česť jeho pamiatke,

Ondrej Bašták Ďurán

rozhodca turnaja

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

modlitba pre kamaráta Erika

(Marcelo, 31. 3. 2015 18:13)

Najmilší a najdobrotivejší Pane, prosíme Tvoju dobrotivosť skrze zásluhy utrpenia Tvojho Syna, nášho Pána Ježiša Krista, skrze Utešiteľa Ducha Svätého, na príhovor blahoslavenej Panny Márie a všetkých Tvojich svätých, zhliadni milosrdným okom na Erikovu dušu a daj mu večné odpočinutie, aby Ťa mohol so všetkými svätými chváliť, velebiť a oslavovať na veky vekov.
Amen.

´´v modlitbách s Tebou Erik´´

Spomíname...

(Jana M., 27. 3. 2015 12:37)

Od chvíle, kedy som sa dozvedela túto správu, tomu nemožem uveriť. S Erikom som sa síce nikdy osobne nestretla, ani som nevedela ako vyzerá, ale sme si volali, písali, hrali šachy na internete... Bude mi veľmi chýbať jeho zmysel pre humor, prístup k životu.

"Erik, odišiel si tak náhle a nečakane; toľko som Ti toho ešte chcela povedať, ale spomínam a myslím na Teba v modlitbe a povieme si to na večnosti v Nebi".
Kamarátka Janka

NO END FOR THE GAME

(SNEHIT SARAF, 17. 3. 2015 13:32)

I AM EXPRESSING MY IMMENSE CONDOLENCE TO HIS FAMILY. WITH THE EXTENSIVE STRUGGLE IN THE LIFE JOURNEY, HIS SOUL BE PEACE WITH THE ALMIGHTY. ITS MY PRIVILEGE TO SHARE THE GAMES IN THIS TOURNEY WITH MY FRIEND ----- ERIK BRITAN .
THOUGH HE IS MISSING, HIS GAMES WILL BE ALIVE

.

(Marjan Klemenčič, 17. 3. 2015 13:30)

Naj počiva v miru s svojimi dobrimi deli in med šahovskimi zvezdami.

May he rest in peace with his good works and with chess stars.

.

(Maxim Marievski, 17. 3. 2015 13:29)

Пусть покоится с миром....

May he rest in peace...

.

(Tim Melkert, 17. 3. 2015 13:29)

Very sad to hear this news. Of course, I lived far apart from Erik, but I just wanted to response in order to let know that I really feel sad for his family and all of his friend, just like all chess players probably do at the moment.

.

(Stanisław Koszela, 17. 3. 2015 13:27)

Niech spoczywa w spokoju.

.

(Martin MIKULEC, 17. 3. 2015 13:27)

Zdravím!
Tak to je veľmi smutná správa!
Nech odpočíva v pokoji +

Yemen

(Yahya Al Surayhi, 10. 3. 2015 20:35)

There is no power but from God and Allah and to Him we return, I offer condolences and grief to the family and friends of Eric British home, I've had a strong adversary and competitor for me, will, miss ya, Eric British home