Choď na obsah Choď na menu
 


Novinky

Príspevky

Na majstrovstvá sveta som si nastavil vlastný tréningový plán

22. 5. 2017

1.jpgDo začiatku MS IPCA v Ružomberku ostáva už len pár dní a ja Vám prinášam tento článok, ktorý som pre Vás pripravil. Na úvod začnem tým, ako som sa pripravoval na MS a tiež by som rád poinformoval ´´šachovú rodinu´´ a tiež všetkých, ktorý ma podporili o ochorení svalovej dystrofii čo všetko toto ochorenie prináša a tiež o organizácii, ktorá združuje ľudí s týmto ochorením. Priznám sa, že som vôbec nečakal, že sa podarí celá suma potrebná na štart na MS vyzbierať a preto Vám ešte raz veľmi pekne ďakujem a veľmi si to vážim. ...viac tu.

Autor: Michal Vrba

 

Kto bude majstrom sveta?

21. 5. 2017

1.jpg

Majstrovstvá sveta sa v Ružomberku konajú po prvýkrát. Hoci nejde o najmasovejšie podujatie v rámci medzinárodných podujatí, rozhodne je to jedno z najnáročnejších. Turnaja sa totiž zúčastnia hendikepovaní hráči z 3 kontinentov sveta. Na majstrovstvách sveta sa rozhodne o najlepších hendikepovaných šachistoch a šachistkách. Nezabudneme ani na juniorky a juniorov, kde prví 4 muži a prvé 4 ženy získavajú možnosť reprezentovať družstvo telesne postihnutých aj na najväčšom šachovom podujatí sveta. Na šachovej olympiáde v roku 2018. ...viac tu.

Natália Zelnická
PR ŠK Ružomberok

 

BŠK - Bardejovský Šachový Klub a jeho pomoc pre Eriku

19. 5. 2017

index.png    Erika:

   Naša členka Erika Kostová sa málokedy dá zastaviť prekážkami, preto ju môžme vídať asi na všetkých šachových podujatiach TPaV, ktoré sa konajú na Slovensku. Nie je tomu inak ani s MS IPCA, ktoré sú už takmer "za dverami". Čo jej stálo v ceste tento krát a s čím potrebovala pomôcť sa dočítate na uvedenom linku tu. Zároveň je to jej poďakovanie BŠK, ktoré ju v tom veľmi podporilo.

 

BŠA - Bratislavská Šachová Akadémia a jej pomoc pre Marcela

18. 5. 2017

 images.png   Marcel:

   Ahojte priatelia. Môj sen, štartovať na MS IPCA 2017 sa vďaka Vám, ktorí ste ma podporili, stáva skutočnosťou. Je už len pár dní do zahájenia a momentálne riešim ešte transport všetkých pre mňa dôležitých pomôcok, ako napríklad, elektrický vozík či zdvihák a tiež pomaličky balím kufre. Do súťaže sa celkovo prihlásilo až 40 hráčov z celého sveta a to aj z exotickej cudziny Maroka či Indie. Silné postavenie, ako každý rok bude mať opäť Rusko a Ukraina. Slovenskí reprezentanti sú desiati. A je pre mňa veľkou cťou, že som tiež medzi nimi. (štartovná listina) Je to zásluhou najmä môjho kamaráta Michala Vrbu, predsedu Bratislavskej Šachovej Akadémie, trénera a organizátora šach. podujatí v jednej osobe, človeka, ktorý vychováva šachovú mládež na Slovensku a ktorému sa chcem zároveň týmto i veľmi poďakovať. Michalov blog nájdete tu. Takže, vyrážam priatelia a ďalšie moje príspevky a fotky už budú priamo z miesta hrania v RBK, hotel Kultúra :)

 

Jarný Memoriál Erika Britaina - V. ročník jarného turnaja dystro rapid 2017

1. 4. 2017

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo    Memoriál Erika Britana internetový Dystro Rapid Turnaj

                           Playok.com 1.4. 2017 o 14:00

              ..::propozície::..  ..::plagát::..  ..::výsledky::..

 

Jirko Jakl o novom šachovom portáli - šachy.cz

19. 12. 2016

jirja.jpg

 

Prinášame Vám rozhovor s tvorcom a zároveň webovým mágom Jirkom Jaklom, ktorý spolu s kamarátom Janom Jílkom vytvorili pre nás nový šachový portál šachy.cz  Jirku vyspovedala naša členka a tiež aktívna hráčka Erika Kostová.

 

 

 

Ponúkame Vám celý rozhovor s Jirkom:

 

V. ročník Vianočného Dystro Rapid Turnaja 2016

17. 12. 2016

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo       Vianočný internetový Dystro Rapid Turnaj 2016

                       Playok.com 17.12. o 14:00!

         ..::propozície::..   ..::plagát::.. ..::výsledky::..

 

VII.ročník Majstrovského preboru OMD v SR - 2016

25. 11. 2016

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo                 Majstrovský prebor muskulárnych dystrofikov

   o putovný pohár KAROLA TRNÍKA,  Piešťany 25.11. - 27.11.2016                         ..::tlačová správa::.. ..::výsedky preboru::..

 

XVIII.ročník turnaja o pohár predsedu RŠO SZTP 2016

19. 10. 2016

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo   Šachový Rapid Turnaj o pohár predsedu RŠO SZTP

                              Nitra 19.10.2016

                                ..::výsledky::..

 

Šachový Turnaj o pohár MDA RIDE 2016

18. 10. 2016

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo   Šachový Turnaj o pohár MDA RIDE telesne postihnutých

       ´´Zámeček´´ Hodonín u Kunštátu 18. - 22.10.2016

                 ..::propozície::..    ..::výsledky+foto::..

 

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »