Choď na obsah Choď na menu
 


BŠA - Bratislavská Šachová Akadémia a jej pomoc pre Marcela

18. 5. 2017

 

2012-08-25-14.19.41-768x576.jpg

Pomôžme Marcelovi

 

Ahojte priatelia, kamaráti, šachisti,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre môjho kamaráta Marcela.

Spoznali sme sa v lete 2012 na bicyklových závodoch v Novej Dubnici. Nebolo by na tom nič zvláštne, Marcel však nezávodil, ale sedel pri našej spoločnej záľube, šachoch. Nedalo mi neprihovoriť sa mu a po krátkom rozhovore som už nemohol odmietnuť ponuku na partiu.

Marcel mi gentlemansky prenechal výhodu bielych figúrok a…naša partia skončila prímerím. Hra v šachy predsa nie je o figúrkach, ale o ľuďoch, ktorí ju hrajú.

S Marcelom som v pravidelnom kontakte a pred pár týždňami mi napísal, že by chcel veľmi hrať Majstrovstvá sveta v šachu telesne postihnutých hráčov, ale je to pre neho veľmi drahé. Netuším, aké vysoké sú invalidné dôchodky, no sumu 780€ predsa len nenosíme bežne vo vrecku.

V roku 2015 som mal tú česť a mohol som fotiť MS v šachu telesne postihnutých v Bratislave, kde boli hráči z celého sveta. Obdivoval som ich húževnatosť, bojovnosť a zároveň veľké priateľstvo, ktoré medzi nimi vládlo. Radosť z výhier striedalo uznanie porazených a to napriek všetkým ťažkostiam, ktoré títo ľudia majú.

Veľmi prajem Marcelovi, aby mohol hrať majstrovstvá tento rok v júni v Ružomberku. Bohužiaľ, celú sumu mu prispieť nemôžem, ale verím, že sa nás nájde dostatok, aby Marcel mohol reprezentovať Slovensko, nás.

Preto som založil tento transparentný bankový účet, prostredníctvom ktorého môžete podporiť aj vy Marcela. Ďakujem.

Transparentný účet FIO banka, IBAN SK7283300000002401179186
V prípade informácií ma neváhajte kontaktovať na 0903 793 013 alebo mailom na michal.vrba@sachovaakademia.sk

Vyzbierané čiastky:
Príspevok od Slovenského zväzu telesne postihnutých šachistov 100€
Transparentný účet k celkovo 940€

V zmysle Marcelovho priania a sľubu bol dar rozdelený vo výške 780€ Marcelovi Dirnbachovi, 130€ Organizácii muskulárnych dystrofikov a 120€ Trenčianskemu hospicu milostrdných sestier.
Úprimne ďakujeme, za vašu pomoc, ktorá pomohla splniť nejeden sen!

Michal mishik Vrba

kulkovsky-pali-71-750x500.jpg

Marcel Dirnbach a môj príbeh

Ahojte priatelia. Volám sa Marcel Dirnbach a mám 41 rokov. Veľmi ma bavia šachy a snažím sa využiť každú príležitosť si ich zahrať. Bolo by pre mňa veľkou cťou môcť reprezentovať Slovensko na tohtoročných Majstrovstvách sveta telesne postihnutých a vozičkárov 2017, ktoré sa uskutočnia začiatkom júna v Ružomberku.

Ak by sa mi zadarilo, získal by som právo reprezentovať IPCA na šachovej Olympiáde, čo je méta vysoká, ale chcem sa o ňu pokúsiť. Ono, zúčastniť sa MS IPCA už pre každého znamená malú výhru.

Žiaľ, takéto veľké podujatie má aj svoje nevýhody a tým sú financie. Pre hráča je to čiastka 490€. Táto suma zahŕňa ubytovanie, stravu a vklad do súťaže. Navyše, ja pre svoje zdravotné postihnutie, nemôžem byť sám, potrebujem, aby bola so mnou nepretržite sprievodná osoba, ktorá mi bude pomáhať pri všetkých úkonoch. Tú našťastie mám.

Ak však chcem štartovať na MS IPCA 2017, musím zaplatiť za ňu tiež zaplatiť všetky výlohy a to vo výške 440€. Teda celkové náklady sú pre mňa 930€.

Môj invalidný dôchodok pre ochorenie Svalová dystrofia na to nijak nepostačuje, preto som nútený hľadať pomoc inde a obraciam sa týmto na vás. Podarilo sa mi už získať od sponzorov 150€, no stále mi chýba 780€. 

Všetkým vám, ktorí mi pomôžete splniť si tento sen a rozhodnete sa prispieť, chcem vyjadriť zo srdca poďakovanie. Ďakujem.

dscn0168-768x576.jpg

Moja odmena pre Vás

Vďaka Vašej podpore Vám prinesiem v pravidelných blogoch na stránkach BŠA počas turnaja správy, v ktorých sa s Vami podelím o zážitky, ako sa mi na turnaji darí, ako sa pripravujem na súperov a verím, že zohrám aj pekné partie, ktoré pre Vás okomentujem. Silnejší šachisti sa určite pobavia a slabší sa možno niečo naučia :)

kulkovsky-pali-13-750x500.jpg

Čo so zbierkou, ak sa mi nepodarí získať potrebnú sumu?

Je mi jasné, že na Slovensku, ale aj vo svete majú ľudia vážnejšie problémy a pomôcť každému nie je vždy v našich silách. Konečná suma, potrebná na to aby som mohol tento turnaj hrať nie je vôbec malá a môže sa stať, že sa mi nepodarí vyzbierať celú čiastku.

V takom prípade Vaša pomoc a celá zbierka bude venovaná dvoma rovnými dielmi pre Organizáciu muskulárnych dystrofikov a druhá polovica bude venovaná                Hospicu Milosrdných sestier v Trenčíne – Refugium.

Verím, že Váš dar sa dostane do dobrých rúk.

Marcel