Choď na obsah Choď na menu
 


BŠK - Bardejovský Šachový Klub a jeho pomoc pre Eriku

19. 5. 2017

img_0063.jpg

                         Podporme Eriku Kostovú

 

Je potešujúce, že týchto MS sa chce zúčastniť aj naša klubová hráčka, Erika Kostová.  Erika sa MS zúčastnila aj v roku 2014, kde obsadila vynikajúce 3.miesto. Viac z jej listu:

,,V roku 2014 som sa MS zúčastnila v Bratislave, skončila som 3.žena vozičkárka, je dosť potrebné podotknúť, že postihnuté šachistky sú vzácnosťou, tak o to viac sa snažím hrávat kde sa dá. :)) Už druhý rok som sa zúčastnila ČR majstovstiev TPaV, sice na spodných priečkach, ale ako jediná žena zo Slovenska za min.rok a tento sme už boli dve. Ak by sa nepočítali pomocné body,som v trojke žien. Takto ma degradovali na 5.miesto. :)) A taktiež už pár rokov chodim na naše MS TPaV, sice tiez na spodných priečkach, no čo sa týka ženského zastúpenia,tak vždy v prej trojke, keďže ženy nám nehraju velmi. :))) za ZTP vozičkárku som asi jediná, čo sa snaží všade ísť. :)))))))))))))…

MS sú však finančne nákladnou záležitosťou. Erika potrebuje k svojej účasti aj doprovod, bez ktorého prakticky reálne nemôže fungovať. Suma nákladou sa vyšplhala na 900€ur, čo je pomerne horibilná čiastka pre našu hráčku…/ viac z listu /…

Mám 34-rokov, som od mala na inv. vozíčku, pretože mám Svalovú Atrofiu, táto choroba postupne ničí svalstvo, až je človek odkázaný na dýchacie prístroje. Kvôli svojej chorobe nemôžem ostať sama, preto všade kam idem so mnou ide asistentka, a tak mi je ešte ťažšie niekam ísť, lebo musím platiť aj za ňu.
Žijem na dedine s rodičmi, ktorí sú už obaja dôchodcovia. Je nám ťažké dať dokopy toľkú sumu, no nechcem sa vzdať vlastných snov a plánov. Snažím sa, aby ma moja choroba obmedzovala, čo najmenej. 
Šach je šport je jediný šport, ktorý môžem pri svojej sile robiť, preto sa ho nechcem vzdať.
Kto by chcel podporiť účasť Eriky na MS, môže tak urobiť zaslaním akejkoľvek finančnej čiastky na jej účet :
SK91 0200 0000 0022 4837 5956