Choď na obsah Choď na menu
 


III. Šarišská šachová šou 22.3.2012

23. 2. 2012

 

III. Šarišská šachová šou
rivalita, napätie aj prekvapenia

Prešov nedávno zažil zápolenie šachových veľmajstrov v rekreačnom turnaji. V bezbariérovej Galérii Abilympiáda sa 22.3.2012 konal 3. ročník Šarišskej šachovej šou. Nechýbala rivalita, napätie, ani prekvapivé výsledky. Organizátorom podujatia je občianske združenie ZOM Prešov, ktoré sa dlhodobo venuje podpore zvyšovania kvality života ľudí so zdravotným postihnutím.

Organizátori využili dobre zabehnutú spoluprácu so Šachovým klubom Ružomberok – telesne postihnutých a vozičkárov. Ich predseda, pán Emil Konkoľ, Prijal aj úlohu rozhodcu turnaja. Rovnako za svoj klub venoval viaceré atraktívne ceny pre víťazov turnaja.

Stretlo sa tu 13 hráčov, zhodou okolností je to rovnaký počet ako minulý rok, z viacerých šachových klubov východného a stredného Slovenska. Okrem členov spomenutého ŠK Ružomberok – TPaV, tiež členovia Prvého šachového klubu Prešov, Šachového klubu Elán, a početný amatérsky tím ZOM Prešov. Po vzájomnej dohode prihlásených hráčov sa hralo švajčiarskym systémom, 5 kôl po 2 x 15 minút.

Prvé miesto obsadil, s výrazným náskokom, Vladimír Jacko, ktorý má titul majster FIDE a je lektorom Slovenského šachového zväzu. Zároveň je riaditeľom a trénerom Prešovskej šachovej školy. Druhým najlepším hráčom turnaja sa stala žena, dievča, Nikola Konkoľová. Nikola je juniorskou majsterkou sveta v šachu telesne postihnutých. Tretie miesto si právom vybojoval Ján Magáč. Keďže hrali proti sebe zmiešané dvojice zdravých hráčov s hráčmi s telesným postihnutím, bolo vyhlásené aj poradie prvých troch umiestnených hráčov s hendikepom. Prvým bol už raz spomenutý Ján Magáč, druhý Štefan Kristián a tretí skončil Boris Klohna. Všetci víťazi získali medaily aj vecné ceny.

Šarišská šachová šou má už teda tradíciu a cveng. Je jedinečná zložením hráčov, ktorými sú tak rekreační šachisti ako aj majstri 1. ligy na Slovensku, či svetových súťaží, juniori i seniori, zdraví i ľudia s postihnutím. Šou musí pokračovať, tvrdí Freddie Mercury v jednej zo svojich piesni. Tá naša šarišská šou sa zopakuje na budúci rok. Do turnaja sa môže prihlásiť každý nadšenec tejto hry bez ohľadu na vek, pohlavie, zdravotný stav, či úroveň šachových schopností. Kontakty na organizátora súťaže, občianske združenie ZOM Prešov, nájdete na webe: www.zompresov.sk. Tešíme sa na vás.

Sponzorom podujatia je MARLOW DESIGN – www.marlow.sk

 

Por. ŤZP Meno Body P.B.
1.   Jacko Vladimír 5,0  
2.   Konkoľová Nikola 4,0  
3. 1. Magáč Ján 3,5 16,5
4.   Nadráži Dominik 3,5 12,0
5.   Nadráži Artúr 3,0 12,5
6. 2. Kristian Štefan 3,0 11,0
7.   Šablatura Rastislav 3,0 9,0
8.   Konkoľ Emil 2,5  
9.   Klimčo Marián 2,0  
10.   Kurilák Rastislav 1,5 13,5
11. 3. Klohna Boris 1,5 11,0
    Klohna Václav 1,5 11,0
13.   Grega Matúš 1,0  

 

 

 

                           III.Šarišská šachová šou 2012!

 

sachova-show.jpg