Choď na obsah Choď na menu
 


Majstrovstvá ČR v šachu telesne postihnutých mužov a žien 2015

30. 9. 2015

p1050623.jpg

Ahojte OMD-áci, ahojte všetci šachisti. :)

Prednedávnom, od 30.9. do 7.10. som sa zúčastnila Majstrovstiev ČR v šachu TP a aj touto formou by som sa chcela OMD poďakovať, že mi s tým pomohlo dostať ma tam. :)
Hralo sa Švajčiarskym spôsobom, na 9 kôl, 1,30x2.čas. dokopy 34-hráčov z Čiech, Maďarská a Slovenska. Mala som tú česť, ako jediná žena reprezentovať našu krajinu s pánom Belákom. :) Hrala sa aj simultánka striedavo s IM Ivanem Hausnerem a riaditeľom turnaja Ing. Ladislavom Dobrovolským, a taktiež na šiestich šachovniciach Rapid. Po večeroch sa v príjemnej atmosfére niesli prednášky s IM Ivanem Hausnerem, ale aj mne blízka diskotéka. :))
 Oceňovanie bolo podelené na ťažké postihnutie a ľahké postihnutie, celková tabuľka, Rapid a samozrejme ženská kategória. Každému sa niečo ušlo, aby domov neodišiel s prázdnymi rukami. :)) 
No, musím priznať, že tento krát mi hra akosi neustále viazla, 8x som si dokázala, že už viem hrať otvorenia a potom prichádzala dilema, čo ďalej. :))
No, rozhodne bol pre mňa veľký zážitok a povzbudenie do zlepšovania sa v hre, byť tam, spoznať nových šachových "profíkov", zmerať si s nimi svoje "malé" sily a nadviazať nové kamarátstva. Napriek tomu, že som bola v ČR celkom neznámi hráč, dokonca amatér, cítila som sa, ako doma. Starší páni šachisti si ma "osvojili" a chodili nazerať, ako hrám, či sa už niečo podarilo vyhrať. :))
Bolo mi milým potešením spoznať hlavnú organizátorku M ČR Irenku Badačovú, ako aj ostatné baby hráčky aj nehráčky, ktoré s nami na hotely DUO boli počas toho týždňa. :) Týmto by som chcela vzdať Irenke veľkú pochvalu za skvelé zorganizovanie a jej šikovnému bratovi Pavelovi vďaku za náš bezpečný odvoz z vlak.stanice i späť na vlak.stanicu, aby sme s mamou nikde nezablúdili a všade boli načas. :)) 
Všetko išlo ako malo, atmosféra bola super, vybratý hotel perfektný. Ešte som sa nestretla na Slovensku s tak plne bezbariérovým hotelom, ako každý vozíčkár, oceňujem najmä WC a sprchu, každá izba mala svoje, veľké, že aj s električákom sa dalo vytočiť všetkými smermi. :) Takisto izba bola veľká a výťahy fungovali ukážkovo! :)) Bol mi odporúčaný aj zdvyhák do bazénu, aj som si ho bola pozrieť, no pri mojom vodnom nadšení, keď sa držím len vody v pohári, som sa ďalej, než cez sklo pozrieť neodvážila. :)))
Taktiež okolie hotela Horná Bečva, bol skvelý na moju mašinu, jediné nebezpečenstvo hrozilo v tom, že človek pri trochu nepozornosti mohol ľahko zablúdiť, lebo od hotela viedli cesty a cestičky všetkými smermi, toľko hotelíkov a penziónov som pokope ešte nevidela. :)) A kedže aj počasie nám vyšlo, prechádzka do blízkej krčmičky na tamojšiu obľúbenú špecialitu "makový koláčik" (originál názov sa neodvážim napísať, aby som ho nedokomolila :)) ) a nejakú tú kávičku, či pivo, priam na nás volala. :)) 
Týmto všetkým, ktorí hľadajú nejaké pekne a tiché miesto na dovolenkovanie tento kút Moravy len vrelo odporúčam! :) 
Snáď, ak Pán Boh dá a o rok pôjdem šachovať do Čiech zase, už sa hádam aj lepšie umiestnim, niečo o šachu doučím a nebudem tam len na krásu. :))
Pozdravujem všetkých, ktorých som tam spoznala prajem veľa šachových úspechov a radosti z hry samotnej. ( I bez výhry, v mojom prípade. :P )
Do šachovania omd-áci. :))
-E-