Choď na obsah Choď na menu
 


Diskusia

6. 3. 2018

Milí hráči,

v tomto príspevku môžete voľne diskutovať o veciach týkajúcich sa turnaja - riešenie problémov, pomoc spoluhráčom, návrhy na zlepšenie atď.

DISKUSIA

Napíšte svoj príspevok nižšie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

yemen

(nathem.nasher, 17. 3. 2017 16:29)

Ďakujem všetkým pracovníkom, ktorí prispeli k úspechu turnaja a najmä na školiteľa a referee've to užili.

Šachový klub Omd v SR

(Marcel, 16. 3. 2017 13:27)

Ahoj kamaráti a priatelia šachu:)
V mene šachového klubu Omd v SR sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na bezchybnom priebehu tohto turnaja, predovšetkým Ondrejovi za skvele odvedenú prácu pri rozhodovaní v turnaji. Víťazom v jednotlivých kategóriach srdečne gratulujem a tešíme sa na Vašu účasť v ďalších ročníkoch Ope-netu.

Hello friends and friends of chess :)
On behalf of the chess club OMD in Slovakia, I would like to thank all those who contributed to the smooth process of the tournament, especially OndreJ, for the excellent work performed in deciding the tournament. The winner in each category heartiest congratulations and look forward to your participation in the following years Ope-net.

MY SINCERE GRATITUDE

(Snehit Saraf, 14. 3. 2017 17:38)

First of all my earnest thanks to the Organization of Muscular Dystrophy, Slovak Republic for making this chess tourney successfully since from eight years. I am one of the participator only from 2015 onwards. I humbly say this task will be completely fulfilled with the lot of efforts, organization techniques , efficient skills of our tourney referee Ondrej Bastak Durant Sir. My best wishes to all friends of this tourney and Good luck.
With Regards
Snehit Saraf

Re: congrats

(Samarth Jagadish Rao India, 15. 3. 2017 20:04)

Mr. Snehit congrats to u on ur achievements in this Tournament. Hope next time you will get more points and prize also. Next time we convey other Indian physically challenged player to participate in this Tournament and get team championship to our country. Convey my regards to ur patents.

15.3.2017

(Samarth Jagadish Rao India, 15. 3. 2017 19:56)

Mr. Ondrej sir,
I am very much thankfull to you and all organizer supporting you. I am very much enjoyed in the tournament. I have an opportunity to play with variety of game with different players from different country. I hope I am the 2nd Indian chess player in this tournament.in this I got Mr snehit saraf of India as friend. This time I got 2place in open category, next time I will try to get championship and also try to contact many more Indian players to get team championship. I am thankfull to Z.philmon Poland (IPCA President) who suggested me to participate in this Tournament. Our chief Arbiter Mr.Ondrej sir having good patience to reply all my query and giving guidance etc so I thank him and also want to meet him in Slovakia in IPCA 2017 world chess championship. Also thanks to all players in the tournament. All the to best to every one. Meet u all in next tournament.

yemen

(Yasser Alsahbani, 15. 3. 2017 18:10)

The tournament was very good .. and characterized by seriousness and enthusiasm and enthusiasm
I thank the tournament on good administration efforts .. and threw my friend is integrated
There are technical problems accompanied the tournament I wish I could be exceeded in the next year ..
This review was the second of Yemen .. I have noticed a positive development this tournament
We are in the future Disabled Sports Club Yemen .. we look forward to a broader partnership and cooperation with you
And find out more of your activities in the Paralympic Games

poďakovanie a blahoželanie/ THANKS & congratulation

(Jozef Blažek - Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, 14. 3. 2017 14:26)

Milí priatelia, za organizátorov ďakujem rozhodcovi Ondrejovi Baštákovi Ďuránovi, jeho bratovi Ivanovi - programátorovi komunikačného portálu , všetkým hráčom za hru v duchu fair play. Blahoželám víťazom a teším sa na ďalšie šachové stretnutia.
english:
Dear friends, in the name of the organizers, i would like to thank to linesman Ondrej Bašták Ďurán, to his brother Ivan - the programmer of the communication portal and to all players for their fair play game. I would like to tesit sa congratulate the winners and i am looking forward to the next chess match.

Podakovanie

(Boris Klohna, 14. 3. 2017 13:38)

Dakujem organizatorom turnaja (hlavne Ondrejovi) za vytrvalost v usili, ako aj vsetkym hracom. Bolo mi ctou a potesenim stretnut sa s Vami na sachovniciach. Tesim sa o rok, verim....

poděkování

(Dušan Vyoral, 14. 3. 2017 9:06)

Dobrý den,
děkuji, že jsem se mohl zúčastnit. I když jsem jsem mnoho úspěchů nesklidil, s průběhem tohoto turnaje jsem velice spokojený. Rád se zúčastním i někdy příště. Všechny zdravím.

Dušan

Privítanie

(Ondrej, 8. 1. 2017 21:57)

Vítam vás na diskusnom fóre k OMD Dystro Ope-net 2017!